Zapraszamy wszystkich na spacer po zboczach Góry Parkowej. Nie jest to bardzo wysoka góra (741 m npm) lub trudno dostępna (mieści się w centrum miasta, można się na nią dostać prosto z krynickiego deptaku), dlatego tę atrakcję zalecamy wszystkim bez względu na wiek.
Na szczyt Góry Parkowej można się dostać kolejką linowo-terenową (o czym napiszemy za chwilę), ale może lepiej postawić na aktywność i kilkudziesięciominutowy spacer? Dlaczego warto? Spacer na Górę Parkową to nie tylko fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu, ale i kontakt z naturą, a przy odrobinie szczęścia - także z mieszkańcami okolicznych lasów. Poza tym możecie sobie wybrać jedną z dostępnych ścieżek prowadzących na szczyt.
A skoro o ścieżkach i alejkach spacerowych mowa, koniecznie musimy dodać, że Góra Parkowa jest częścią rozległego Parku Zdrojowego.
Mało tego, założony w 1810 roku park zachował dawny układ ścieżek. Ponad dwustuletni park kryje wiele zabytków i atrakcji.
Na szczycie góry parkowej znajduje się również Park Linowy Mamut, gdzie znajdziecie 4 wspaniale przygotowane trasy - Mamucik (którą z radością przejdzie nawet kilkulatek), Pomarańczową (dla maluchów od 4 roku życia), Zieloną (już dla dzieci od 8 lat) i Niebieską (dla starszych osób lub dzieci, które samodzielnie pokonały trasę zieloną).
Na Górze Parkowej znajdziecie również Rajskie Ślizgawki, czyli trzy różne zjeżdżalnie rurowe pozwalające na zjeżdżanie na specjalnych matach. Jest też Zjeżdżalnia pontonowa - ta igielitowa trasa o długości 130 metrów umożliwia na zjazd na pontonie.
Jeśli spacer na Górę Parkową z jakichś przyczyn nie wchodzi w grę, jest inne rozwiązanie - kolejka linkowo-terenowa, którą możecie dostać się na sam szczyt. Powstała w 1937 roku zabytkowa kolejka trasę o długości 642 metrów przemierza w ciągu około 20 minut. Na górnej stacji kolejki na wszystkich łasuchów i spragnionych czekają Restauracja i Kawiarnia Parkowa.
Góra Parkowa, jak i Park Zdrojowy to obowiązkowe punkty do odwiedzenia dla każdego. Pamiętaj, że Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju to także wyjątkowe miejsce widokowe, z którego rozpościera się przepiękna panorama Beskidu Sądeckiego, a przy odrobinie szczęścia i przejrzystym powietrzu - także Tatr.