Ogrody Biblijne w Muszynie to czwarte (po Proszowicach pod Krakowem, Myczkowcach na Podkarpaciu i Chorzowie) tego typu miejsce w Polsce. Ich powierzchnia wynosi ok. 12,3 ha, co sprawia, że to największe ogrody biblijne w naszym kraju. Ogrody mają w plastyczny obrazowy sposób przybliżyć odwiedzającym historie zawarte w Piśmie świętym.
Muszyńskie Ogrody Biblijne składają się z pięciu części. Pierwsza część, najbogatsza, to ogród historii zbawienia. Ona przestawia w sposób chronologiczny przedstawia całą historię zbawienia – od Księgi Rodzaju po Apokalipsę. Druga część to Ogród Krajobrazów Biblijnych, która ma przypominać geografię i rolnictwo Ziemi Świętej (stąd m.in. narzędzia rolnicze, jak tłocznie oliwy, tłocznie winogron czy klepisko, a także poletka z roślinnością uprawną). Kolejna część to winnica z wieżą strażniczą i ogród proroków (w którym są fragmenty z 16 proroków Starego Testamentu, którzy zapowiedzieli przyjście mesjasza).
Czwarta część to dziecięcy ogród biblijny, gdzie najmłodsi znajdą mały plac zabaw, klocki, piaskownicę czy źródełko wody mineralnej Maryja. Ostatnia część biblijnych ogrodów w Muszynie to zielony labirynt, zwany też Ogrodem dla zakochanych. W tej części znajduje się ścieżka prowadząca do centrum ogrodu, co ma się odnosić do motywu podróży, jaką musi przejść człowiek – od narodzenia, aż do śmierci. W centrum tej części znajduje się zrobiona z bukszpanu ryba – to symbol chrześcijanina, a także płodności i rodziny.
Skontaktuj się